Co to kurva je ?!

5. srpna 2011 v 23:05 | Quarty"P" |  Co to kurva ten Horrocore je ?!
Takže vám tu VY KURVY (jak by řekl De Sade) přinášim první článek o tom, co kurva ten horrorcore vlastně je. Někteří pěstdodržkové srovnávají horrorcore (dale jen HC) s obyčejným hip-hopem. Těmhle sráčum rozmrdat prdele !!

Tak, konečně k tématu tohohle článku. S menší pomocí tetičky Wikiny jsem se pokusil zformulovat základní údaje o HC do jedný srozumitelný kostky.

HC je vpodstatě složení především rapu, metalu a rocku (je pravda, že v Řezníkových mrdech silně převažuje rap, ale pusťte si track "Nemám žádnej stud" od De Sada z alba 2000desade a metalu uslyšíte tolik, že se vám rozeserou uši.)
Na rozdíl od gejskejch rapů o lasce a podobých píčovinách, horrorcore nabízí pohled na svět z - a podle mě reálnějšího - úhlu. Když dám příklad, track "Udupu tvý díťe" nám říká, jak je důležité používaní šprcek, abychom se pak nemuseli starat o rozcapený haranty, ikdyž jsme to neměli v plánu!! Dále například v tracku "Parlamentní jatka" nám SG a HP říkají 'jak težká je práce ve vládě, jedna ruka na koulích a druhá na kládě' takže aby tu zas nějakej vochcánek nepsal, že horrorcore je jen o vraždění a znásilňování dětí.

Dál jsem tu chtěl dodat nějaký bláboly o historii horrorcoru. Nechci se tu moc rozepisovat, nikomu se to pak nebude chtít číst. Na začátek tedy řeknu jen, že HC vznikl v Americe roku 1990, poprvé zarapovaný Eshamem.
Teď bych se ale raději pustil do českého HC, neboť nejsme Amíci.
V Česku má horrorcore poměrně mladý kořeny. První náznaky HC byli v 90tých letech, kdy Deph aka Kato vidal desku Rigor Mortiz. Později, v roce 2002 průkopnický raper Marty (Řezník) konečně příšel s čirým HC. Později se k němu přidává De Sade (SeeWaDee), kterej už taky vydal pořádnej nářez s názvem 2000desade. Další známý dvojce jsou například Hrobka a Pitva (HP), Masovi wrazi (MW), Terrorcrew, no a ze zahraničí třeba Butchers Harem (hostující v tracku Splatter rape) nebo Dyad Soul, hostující v De Sadeho tracku "Kill for billz".

Fajn, tak doufám, že vám z tohohle textu praskla hlava. Příjemný vanoce a Jehovova pomsta!!! Qarty"P"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thaclown thaclown | 3. srpna 2014 v 13:00 | Reagovat

Dobře blog, HC je bozi valim to od 06, ale gooooooore je TOP, Butchers Harém naklada jako hovad9

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama